HABERLER | Dinle Beni Bi`

Dinle Beni Bi`

“DİNLE BENİ Bİ’” BU DEFA BİROL GİRAY’IN YENİDEN YORUMUYLA DİNLEYİCİLERLE BULUŞUYOR!

Türkiye’nin öncü DJ ve prodüktörlerinden Birol Giray (BeeGee) ve son yılların en çok dinlenen alternatif müzik grubu Yüzyüzeyken Konuşuruz “Dinle Beni Bi’” şarkısının yepyeni bir versiyonunda buluştu.

Yüzyüzeyken Konuşuruz’un son albümü “Akustik Travma”nın listelerden düşmeyen şarkısı “Dinle Beni Bi’” şimdi uluslararası arenada da Türkiye’yi başarıyla temsil eden Birol Giray’ın kattığı yepyeni bir ruhla yeniden dinleyicilerin beğenisine sunuluyor. Grubun dinleyicilerinin yanı sıra, elektronik müzikseverlerin de arşivlerine severek ekleyecekleri “Dinle Beni Bi’” Birol Giray’ın ustalık eseri.

Birol Giray’ın Avrupa turnesinin bir kısmı sırasında Köln ve Paris’te çekilen klip, üç kişilik küçük bir grup tarafından kameraya alındı. Köln, şehir olarak şarkının içerdiği ruhu yansıttığı için, Paris de bu rework çalışmasının ilk yapılmaya başladığı şehir olması açısından Birol Giray için önem taşıyor.

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun “Akustik Travma” albümünü “2018’in en iyi alternative müzik albümü” olarak değerlendiren Birol Giray, rework için bu şarkıyı tercih etmesinin sebebini ise şöyle açıklıyor; “Albümü ilk dinlemeye başladığımda birkaç parçasının sürekli kulağımda olduğunu fark ettim. Zamanla içlerinde en ısrarla yer eden “Dinle Beni Bi” oldu. Şarkının bana hissettirdikleri, içinde sezdiğim Kuzey coğrafyası dokunuşlarından açabilecek diğer kapılar ve gruptan aldığım ilham, beni parçaya kendi yorumumu getirmem konusunda motive etti. Başta Paris’te tamamen kendim için başladığım bir çalışmaydı ama Yüzyüzeyken Konuşuruz’un benim yorumuma verdiği olumlu tepkiler ve bunu bir single olarak yayınlama isteğimle çalışmayı İstanbul’a taşıyıp burada tamamlamaya karar verdim.”

Sony Music Türkiye etiketi ile 19 Nisan’da tüm müzik platformlarında yer alacak olan “Dinle Beni Bi’ (BeeGee Rework)” video klibi de eş zamanlı olarak Sony Music Türkiye Youtube sayfasında olacak.

beegee maske beegee maske
>
x

e-Bülten'e Kaydol